Moje doświadczenia z Excelem, Accesem i programowaniem w VBA
Blog > Komentarze do wpisu

Tabela

tabela Excel

Widząc taki obrazek jak powyżej, naturalnym odruchem jest stwierdzenie, ze jest to tabela.
Tak naprawdę jednak jest to tylko tabelka. Owszem, ma nagłówek, obramowanie i są w niej zapisane dane, ale to tylko kwestia sformatowania.
Tabela Excel jest obiektem, w którym wszystkie wiersze i kolumny są z sobą powiązane. Dodanie nowych danych do tabeli spowoduje także automatyczne rozszerzenie tabeli, wraz z formatowaniem komórek, w tym obramowania.  Jeżeli w którejś z kolumn znajduje się formuła - nie trzeba jej kopiować, też automatycznie zostanie wypełniona. W prosty sposób można się także odwołać do tabeli z innych komórek, również z VBA.

Tabelę w Excelu tworzymy ustawiając się w dowolnej komórce "tabelki" czyli zakresu komórek mających znaleźć się w tabeli i wybierając z karty Wstawianie --> Tabela. Obszar tabeli zostanie wybrany domyślnie - można go skorygować. I już - tabela zdefiniowana.

tabela Excel

 

Wejście do dowolnej komórki tabeli spowoduje też automatyczne wyświetlenie karty projektowania tabel.

 

środa, 28 listopada 2012, marzatela
Tagi: tabela

Polecane wpisy

 • Sortowanie tabeli

  W praktycznym wykorzystaniu Excela bardzo często zdarza się, że chcemy posortować tabelę lub tabelkę (czym się różnią, pisałam tu: Tabela ) wg jakiegoś klucza.

 • Do obliczeń najlepszy Excel

  W ramach debaty politycznej trwa dyskusja o koszty finansowe jednej z propozycji tzw. rządu technicznego ekspertów - stypendium dla każdego dziecka. Politycy si

 • Filtrowanie tabeli

  Filtrowanie tabeli to temat obszerny. Kilka miesięcy temu pisałam o jednym ze sposobów: Filtrowanie tabeli Teraz trochę inna metoda, ale generalnie sprowadzając

 • Tabela - właściwości kolumn

  Właściwości poszczególnych kolumn tabeli najprościej definiuje się w oknie właściwości ( Properties ). Ustawiamy tu po kolei: AllowDBNull możliwa wartość Null

 • Tabela w bazie danych

  Skoro już mamy bazę danych - pora na wstawieniu do niej tabel. Jest kilka możliwości - moim zdaniem najprościej wejść do bazy danych (Data Sources) i z menu po

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2012/12/10 15:02:44
Wspaniały blog i DOSKONALE ujęta tematyka!!! Przeczytałam wszystko i jestem pod wrażeniem:) POZDRAWIAM GORĄCO i zapraszam do siebie po:

DARMOWE GRY STRATEGICZNE PRZYGODOWE, ONLINE i wiele więcej!!!OPISY I LINKI DO GIER!!!WSZYSTKIE GRY PRZEGLĄDARKOWE PO POLSKU!!!
-
2012/12/10 15:07:43
Wspaniały blog i DOSKONALE ujęta tematyka!!! Przeczytałam wszystko i jestem pod wrażeniem:) POZDRAWIAM GORĄCO i zapraszam do siebie po:

DARMOWE GRY STRATEGICZNE PRZYGODOWE, ONLINE i wiele więcej!!!OPISY I LINKI DO GIER!!!WSZYSTKIE GRY PRZEGLĄDARKOWE PO POLSKU!!!


Książki warte polecenia
zobacz szczegóły...


A tu oferta na dziś:

Wydawnictwo Strefa Kursówministat liczniki.orgNapisz do mnie!