Moje doświadczenia z Excelem, Accesem i programowaniem w VBA

Różne

niedziela, 17 marca 2019

Do tej pory przez 9 lat prowadziłam ten blog na platformie blogowej Blox. Niestety, pod koniec kwietnia '19 Agora zamyka Bloxa i trzeba znaleźć nowe miejsce w sieci. Owszem, przeniosłam stary blog na Wordpress.com, ale nie wszystko wyszło tak, jak bym chciała. Przede wszystkim z większości notek zniknęły zdjęcia (a dokładnie - screeny ilustrujące opisywaną treść), wstawione linki odwołujące się do innych notek też nie działają. Blog ten jest tu:
Excel, Access, VBA - archiwum na Wordpress
Wszystko to można poprawić, ale każdą z prawie 600 notek trzeba przejrzeć, poustawiać wszystko na nowo i trochę traci to sens. Archiwum zostaje, ale postanowiłam zacząć od nowa. Wykorzystam swoje doświadczenia, przy okazji reorganizując swoje blogowisko. Przede wszystkim postanowiłam rozdzielić Excel od Accessa na 2 osobne blogi. Adres nowego bloga to:

My Excel blog

ZapraszamTagi: blog
20:56, marzatela , Różne
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 listopada 2017

Dziś świętujemy Black Friday czyli dzień wyprzedaży i wielkich bonifikat. Można zrobić zakupy po naprawdę atrakcyjnych cenach.

Tu kilka propozycji takich wyprzedaży z dziedziny Excela, Accessa, VBA i nie tylko:

 

Warto zajrzeć i zakupić literaturę informatyczną i/lub kursy w cenach dużo niższych niż na co dzień.

 


 

wtorek, 04 lipca 2017

W jaki sposób włączyć/wyłączyć powiadomienia o dostarczeniu i odczytaniu wiadomości przesyłanych za pomocą Outlooka? Odpowiednie ustawienia znajdziemy na karcie Plik --> Opcje.

Opcje Microsoft Outlook

Dalej wybieramy Pocztę:

Opcje Microsoft Outlook

Po wybraniu tej opcji - w okienku po prawej stronie możemy wybrać odpowiednie ustawienia. Śledzenie znajduje się raczej na dole:

 Opcje śledzenia

kliknij na obrazek, aby go powiększyć

Dwa pierwsze pola wyboru odpowiadają za ustawienia wiadomości wysyłanych - tu decydujemy, czy chcemy otrzymywać potwierdzenia dostarczenia i/lub odczytania.
Kolejne opcja dotyczy tego, czy sami chcemy wysyłać potwierdzenia. tu do wyboru mamy jedną z 3 opcji - automatycznie możemy je wysyłać zawsze, nigdy lub w stosunku do każdego maila z takim żądaniem potwierdzenia podejmować osobną decyzję. W przypadku tej trzeciej opcji po odczytania takiego maila pokaże się okienko, w którym wybieramy Tak lu Nie.

Opcje śledzenia

 

 


 


 

Kurs Outlook - efektywna praca

Tagi: mail outlook
08:12, marzatela , Różne
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 grudnia 2016

Świąteczna promocja na aplikację do mailingu:

 

Szczegóły tu:

Aplikacja do mailingu


12:59, marzatela , Różne
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 18 października 2016

Gdy czasem zdarza się, że któraś z aplikacji pakietu Microsoft Office zaczyna "fiksować" - wystarczy "naprawić" jego instalację:

Naprawianie Excela

Pomaga na wiele problemów i jest szybkim i łatwym sposobem na ich rozwiązanie. Są jednak sytuacje, gdy pakiet Microsoft Office trzeba po prostu zainstalować na nowo.

Gdy laptop odmawia posłuszeństwa....

Mój pakiet Microsoft Office Professional nie jest wersją OEM, kupowałam klucz osobno, w wersji pudełkowej, choć bez płytki instalacyjnej - pobierałam go ze strony Microsoftu. Licencja na jeden komputer, ale ponieważ stary laptop mi padł (zresztą po wcześniejszej reinstalacji z recovery), więc nie przewidywałam problemów. Niestety, przy próbie aktywacji online okazało się, że jest to niemożliwe. Wyświetlił się komunikat, że liczba licencja dla tego produktu jest już wyczerpana, a bez rejestracji mogę korzystać przez 30 dni. Co zrobić w takiej sytuacji? Nawet Google nie podstawił zbyt wielu pomocnych odpowiedzi. Postanowiłam skorzystać z systemowego rozwiązania alternatywnego i przejść do rejestracji telefonicznej. Pełna obaw otworzyłam w Excelu stronę aktywacji telefonicznej, wybrałam kraj i pokazał mi się warszawski numer telefonu. Poniżej było 7 grup liter i cyfr. Zadzwoniłam. Przeszłam przez kolejne kroki wyboru (jeśli .... - wybierz ...., jeśli ..... , wybierz .....), aż trafiłam na moment umożliwiający wpisanie kolejnych grup widocznych na ekranie. Wstukałam je, przechodząc w ten sposób do następnego etapu. Znowu do wpisania kolejne grupy liter/cyfr, ale w drugą stronę - podawane przez lektora zestawy trzeba było wpisać w puste pola widoczne na ekranie komputera. Na koniec jeszcze kilka pytań dodatkowych (oczywiście też automatycznych) i już, aktywowałam Office'a.
Wygląda na to, że niepotrzebnie się bałam takiej formy aktywacji, poszło sprawnie, choć chwilę to trwało. Mam skłonność do literówek, więc na wszelki wypadek wszystko dokładnie sprawdzałam.
Nie mam możliwości sprawdzenia tego, ale zastanawiam się co stałoby się z Officem na moim poprzednim laptopie? Czy przeszedłby automatycznie do stanu bez aktywacji?


Microsoft Office
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


Książki warte polecenia
zobacz szczegóły...


A tu oferta na dziś:

Wydawnictwo Strefa Kursówministat liczniki.orgNapisz do mnie!