Moje doświadczenia z Excelem, Accesem i programowaniem w VBA

Wpisy z tagiem: Microsoft Office

wtorek, 18 października 2016

Gdy czasem zdarza się, że któraś z aplikacji pakietu Microsoft Office zaczyna "fiksować" - wystarczy "naprawić" jego instalację:

Naprawianie Excela

Pomaga na wiele problemów i jest szybkim i łatwym sposobem na ich rozwiązanie. Są jednak sytuacje, gdy pakiet Microsoft Office trzeba po prostu zainstalować na nowo.

Gdy laptop odmawia posłuszeństwa....

Mój pakiet Microsoft Office Professional nie jest wersją OEM, kupowałam klucz osobno, w wersji pudełkowej, choć bez płytki instalacyjnej - pobierałam go ze strony Microsoftu. Licencja na jeden komputer, ale ponieważ stary laptop mi padł (zresztą po wcześniejszej reinstalacji z recovery), więc nie przewidywałam problemów. Niestety, przy próbie aktywacji online okazało się, że jest to niemożliwe. Wyświetlił się komunikat, że liczba licencja dla tego produktu jest już wyczerpana, a bez rejestracji mogę korzystać przez 30 dni. Co zrobić w takiej sytuacji? Nawet Google nie podstawił zbyt wielu pomocnych odpowiedzi. Postanowiłam skorzystać z systemowego rozwiązania alternatywnego i przejść do rejestracji telefonicznej. Pełna obaw otworzyłam w Excelu stronę aktywacji telefonicznej, wybrałam kraj i pokazał mi się warszawski numer telefonu. Poniżej było 7 grup liter i cyfr. Zadzwoniłam. Przeszłam przez kolejne kroki wyboru (jeśli .... - wybierz ...., jeśli ..... , wybierz .....), aż trafiłam na moment umożliwiający wpisanie kolejnych grup widocznych na ekranie. Wstukałam je, przechodząc w ten sposób do następnego etapu. Znowu do wpisania kolejne grupy liter/cyfr, ale w drugą stronę - podawane przez lektora zestawy trzeba było wpisać w puste pola widoczne na ekranie komputera. Na koniec jeszcze kilka pytań dodatkowych (oczywiście też automatycznych) i już, aktywowałam Office'a.
Wygląda na to, że niepotrzebnie się bałam takiej formy aktywacji, poszło sprawnie, choć chwilę to trwało. Mam skłonność do literówek, więc na wszelki wypadek wszystko dokładnie sprawdzałam.
Nie mam możliwości sprawdzenia tego, ale zastanawiam się co stałoby się z Officem na moim poprzednim laptopie? Czy przeszedłby automatycznie do stanu bez aktywacji?


Microsoft Office
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


Książki warte polecenia
zobacz szczegóły...


A tu oferta na dziś:

Wydawnictwo Strefa Kursówministat liczniki.orgNapisz do mnie!