Moje doświadczenia z Excelem, Accesem i programowaniem w VBA

Wpisy z tagiem: kontrolki ActiveX

sobota, 13 grudnia 2014

W tym tygodniu pojawiły się nowe aktualizacje do pakietów Offica i od razu pojawiły się problemy. Odczuli je wszyscy, którzy w swoich skoroszytach Excela mają zainstalowane kontrolki ActiveX. Nagle okazało się, że nie tylko nie można dodać żadnych nowych formantów, to jeszcze w dodatku te, które są (np. przyciski, pola wyboru, checkboxy itp) też zaczynają wariować i nie można korzystać z nich tak jak wcześniej.

Rozwiązaniem problemu jest wyczyszczenie powiązań z dotychczasowymi bibliotekami. Dla mniej doświadczonych użytkowników może brzmieć to skomplikowanie, ale na szczęście jest już rozwiązanie i to bardzo proste.
Wchodzimy na stronę:

Kill_EXD_Files

i pobieramy plik.

nie działają kontroli w Excelu...

Plik jest mały, więc ściąga się szybko.

Następnie przechodzimy do folderu, w którym się znajduje:

nie działają kontroli w Excelu...

Istotnym elementem jest tu format pliku. Zapisuje się on jako Kill_EXD_Files.bat.txt czyli plik tekstowy. Żeby móc go uruchomić - konieczna jest zmiana jego nazwy czyli usunięcie 4 ostatnich znaków z nazwy (czyli .txt ).
Po zmianie nazwy otrzymamy plik z rozszerzeniem .bat

nie działają kontroli w Excelu...

Teraz wystarczy już tylko kliknięcie na pliku, tak, aby się uruchomił. Pewnie pojawi się także konieczność potwierdzenia, że chcemy uruchomić plik. Po uruchomieniu - biblioteki zostają wyczyszczone i wszystkie kontrolki powinny działać prawidłowo. 


| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


Książki warte polecenia
zobacz szczegóły...


A tu oferta na dziś:

Wydawnictwo Strefa Kursówministat liczniki.orgNapisz do mnie!